Bilişim Alt Yapısı Ayrılış Süreci Bilgilendirme

Üniversitemizin AKÜ bilişim altyapısından ayrılış süreci 11.Eylül.2020 itibariyle başlamıştır. Tüm network cihazları değişimleri, ayarlamaları gerçekleştirilmiş, sistem kurulumları ve sunucuların taşınması tamamlanmıştır. VLAN yapıları ile ilgili çalışmalar tamamlanmış tüm etkilenen cihaz ayarlarında güncellemeler gerçekleştirilmiştir. Tüm kamu kurumları ile ÖSYM, YÖKSİS, Nic.tr, UlakNet, KEP, UETS, DETSİS, TeleTıp, Medula, MYS, Kamu Personel… iletişim için yazışmalar gerçekleştirilmiş ve IP adresi güncellemeleri tamamlanmıştır. İlgili kurumların işleyiş biçimlerine göre geçişler tamamlanmaktadır. Bu işleyiş göz önüne alınarak ayrılış süreci ilerleyişi şekil alacaktır. Üniversitemiz e-posta sunucu kurulumları tamamlanmış olup gerekli tanımlamalar sonrasında hizmete sunulacaktır. Yaşanabilecek aksaklıklar giderilerek daha sonra Diş Hekimliği Fakültesi ve ilçelerin geçişi tamamlanacak ayrıca Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (Hastane) ile mevcut olan iletişim sağlanacaktır.

Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (Hastane) internet alt yapısı UlakNET ağından ayrı olduğundan yapılan çalışmalardan Hastane tarafı etkilenmeyecektir.

Belirtilen çalışmalar tamamlandıktan sonra üniversitemiz bilişim alt yapısı tamamen ayrılacaktır.

Bu ayrılış sürecinde Üniversitemiz Eğitim bloklarında görev yapılan çalışanlarımız yaşanan problemleri Rektörlük Bilgi İşlem Daire Başkanlığı personeline (Dahili: 42547 ve 42548)  iletmesi önemle duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2022

Misafir Kullanıcı

Eduroam

Eğitim Materyalleri

AFSÜ Portal

Skip to content