Yeni Kullanıcı Adı (EBYS, Mail, İnternet Girişi)

Bilişim altyapısı ayrılış süreci ile birlikte “Kullanıcı Adları” güncellenmiştir. Daha önce internet girişleri, EBYS ve mail girişleri için kullanılan kullanıcı adı kurumsal yapıya uygun hale getirilmiştir. Üniversite personelimizin başta EBYS ve Kurumsal Posta olmak üzere daha sonra aktif edilecek olan  internet giriş ekranlarında kullanacağı “Kullanıcı Adı” bilgisine aşağıdaki linkten ulaşabilirler.

Kullanıcı Adı listesi =>  http://kurumici.afsu.edu.tr/Kullanici_listesi.pdf

Tüm personelimize otomatik kullanıcı adı açma işlemi gerçekleştirilmiş şifre bilgileri üst yazı ile birimlere iletilmiştir. Personelimizin şifrelerini üniversitemiz web anasayfasından AFSÜ E-Posta linki veya mail.afsu.edu.tr adresinden değiştirilmesi gerekmektedir. Şifre değişikliği için Bilgi İşlem Daire Başkanlığımız sayfasındaki E-Posta başlığı altındaki e-Posta Kullanıcı Bilgisi ve Parola Değişikliği İşlemleri linkine tıklayarak bilgilendirmeleri inceleyebilirsiniz.

 

ÖNEMLİ DUYURU: Kurumsal e-posta yapısı yenilenmiştir. Eski AKÜ uzantılı mail sistemi yıl sonuna kadar aktif olup geçiş sürecinde önemli maillerin yedeklenmesi kullanıcının kendisi tarafından yapılacaktır.

NOT: Kullanıcı Adı, Başkanlığımızca oluşturulan AFSÜ Bilgisayar, Ağ ve Bilişim Kaynakları Kullanım Yönergesi dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2022

Misafir Kullanıcı

Eduroam

Eğitim Materyalleri

AFSÜ Portal

Skip to content